שטיפה בלחץ מים גבוה

להצעות מחיר ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

שטיפה בלחץ מים גבוהשטיפה בלחץ מים גבוה הוא תהליך המשתמש במים בלחץ כדי להסיר לכלוך וכתמים ממשטחים מכל מיני סוגים, לרבות פסולת מכתימה וכתמים מאוד קשים. למשל, לשלשת יונים, שאריות שיפוצים על משטחי ברזל, משטחי שיש ועוד.

ניקוי בלחץ מים גבוה היא טכניקה המשמשת לניקוי משטחים והיא ידועה ביכולתה להסיר לכלוך וכתמים ממשטחים שונים. זהו תהליך שניתן להשתמש בו בתעשיות שונות כמו תעשיית המזון, חברות שירות, בתי חולים ובתי ספר, בענף הבנייה ועוד. הנה כמה דגשים וטיפים שתרצו לדעת על שטיפה בלחץ מים גבוה, המשיכו לקרוא. 

היכן משמש ניקוי בלחץ מים גבוה? 

תהליך זה משמש לעתים קרובות בחלק החיצוני של מבנים כדי להסיר לכלוך ופסולת ממשטחים כמו בטון, מתכת, עץ, לבנים ואבן. ניתן להשתמש בו גם בחלק הפנימי של מבנים לניקוי משטחים כגון קיר גבס, אריחים או עץ, אבל יש לעשות זאת בעדינות ובמקצועיות מוחלטת כדי למנוע נזקים שונים.

במקרים רבים ניקוי בלחץ מים גבוה הוא דרך חסכונית לנקות שטחים גדולים במהירות, מבלי להשתמש בכימיקלים מזיקים. כפעולה משלימה או בתור פעולה נוספת, ניתן גם להשתמש בשיטות כמו ניקוי עם חול. 

כיצד פועל התהליך?

התהליך של שטיפה בלחץ מים גבוה משתמש בצינור מים בלחץ גבוה כדי לרסס את פני השטח בזרם מים רב עוצמה. כוח המים מסיר לכלוך ופסולת מהמשטח, תוך הסרת כל כתמים או הצטברות. בתוך כך, ניתן להשתמש בצינורות בלחץ גבוה גם באזורים בהם אין גישה לחשמל או למים זורמים.

התהליך פשוט יחסית, כאשר תחילה מרטיבים את המשטח המיועד לניקוי ולאחר מכן מוקרן זרם מים בלחץ גבוה על אותו המשטח. עוצמת המים מסירה את הלכלוך והפסולת, מה שעוזר להבריק משטחים ולהחזיר אותם למצבם המקורי והנקי.

יתרונות שטיפה בלחץ מים גבוה

אחד היתרונות המהותיים בתהליך שטיפה בלחץ מים גבוה הוא, העוצמה של שטיפת המים. במדידה אירופאית, זרם המים נלחץ לרוב למעל 2,000 (psi), שזה בערך 3,000 BAR במדידת לחץ ישראלית. כמו כן, ישנם יתרונות נוספים בשטיפה בלחץ גבוה על פני שיטות ניקוי אחרות, כאשר אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא שהוא מסיר לכלוך ממשטחים שקשה להגיע אליהם בשיטות אחרות. 

כל זאת, תוך כדי ניקוי ללא כימיקלים. ברוב המקרים שיטות ניקוי מסורתיות, כמו ניקוי יבש ושואבי אבק, אינן יעילות כמו שטיפה בלחץ גבוה. שטיפה בלחץ גבוה היא דרך חזקה יותר להיפטר מלכלוך, שומן וכתמים קשים המוטבעים על פני השטח.

מדוע שטיפה בלחץ מים גבוה מיועדת למשטחי שיש מחורץ? 

ניקוי מים בלחץ גבוה הוא הדרך היעילה ביותר להסרת לכלוך ולכלוך ממשטחי שיש מחורצים. הוא נמצא בשימוש במשך שנים רבות על ידי אנשי מקצוע בתעשייה, והתהליך משמש  גם להסרת שומן, שמן ומזהמים אחרים שעלולים להיות על פני השטח. 

שיש מחורץ בדרך כלל קשה מאוד לניקוי עקב החריצים הקיימים בו, בעוד שבתוך החריצים של השיש מסתתרים מזהמים מסוגים רבים ושונים, לכלוך ישן ועוד. שטיפה בלחץ מים גבוה על משטחי שיש מחורצים, היה מאוד קשה להגיע לכל אותה פסולת דביקה. 

כמה עולה שטיפה בלחץ מים גבוה?

אם אתם שואלים כמה עולה שטיפה בלחץ מים גבוה וכיצד נקבע המחיר, אז מחירי שטיפה בלחץ משתנים לפי סוג העבודה ולפי גודל השטח שיש להבריק. כמו כן, המחיר נקבע גם לפי סוג ואיכות הציוד בו נעשה שימוש, והאם יש צורך בניקוי נוסף לאחר מכן.

בממוצע, מחיר שטיפה בלחץ מים גבוה יכול לנוע בין הטווחים של כמה שקלים בודדים למטר רבוע. אם במהלך הניקוי יש צורך לבצע פעולות נוספות להסרת כתמים קשים, חברת הניקיון אמורה לעדכן אתכם בכך מראש ולפני תחילת העבודה.

האם ישנם משטחים שאסור לנקות בעזרת שטיפה בלחץ?

ישנם משטחים רבים שניתן לנקות באמצעות שטיפה בלחץ, אך ישנם משטחים שאסור לנקות באמצעותו. לדוגמה, אם יש לכם משטח שעליו עובש, אסור להשתמש בשטיפה בלחץ מכיוון שהמים בלחץ גבוה יגרמו לנבגים של העובש להיות נישאים באוויר ועלולים לגרום לכם לנשום חלקיקים מסוכנים. 

כמו כן, המשטח שאסור לנקות בשטיפה בלחץ הם משטחים עדינים כמו קירות או חלונות צבועים, משטחים שצופו בשמן או שומן ומשטחים העשויים מבד או נייר, גבס ועוד. אמנם ניתן להשתמש בניקוי בלחץ מים גבוה ברוב המשטחים, אך אין להשתמש בשיטה הזאת על כל דבר בעל גימור שעלול להישרט בקלות או להינזק על ידי המים בלחץ גבוה.

כמה זמן שטיפה בלחץ מים גבוה מצריכה?

הזמן שלוקח לתהליך הניקוי תלוי במצב המשטח ועד כמה הוא מלוכלך. ככלל, אם המשטח אינו מלוכלך מדי או אם יש עליו רק כתמים קלים, אז זמן הניקוי יהיה כ-30 דקות או פחות, תלוי גם ברמת המקצועיות של החברה.

אם על פני השטח יש כתמים כבדים שיושבים שם במשך תקופה ארוכה, יכול לקחת עד שעה או שעתיים לפני שהמשטח שוב נקי לחלוטין. לאחר עבודה מאומצת, המשטח ייראה שוב מצוחצח ותוכלו להשתמש בו. 

אלכס בלוסקי
אלכס בלוסקי

יש לי חברה שמתעסקת בתחום ניקוי חול, גם באמצעות לחץ מים חזק. נחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

להצעות מחיר ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

053-3561589