ניקוי חול ביתי

להצעות מחיר ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

ניקוי חול ביתיאחת משיטות הניקוי היעילות שמאפשרות לקבל משטח נקי מלכלוכים שונים, שומנים, חלודה, קילופי צבע ועוד היא ניקוי חול. ניקוי חול מתבצע על ידי אנשי מקצוע שמחזיקים בידע הטכני הנדרש לעבודה עם הציוד המתאים על גבי משטחים שונים. 

 

ניקוי חול ביתי- מה זה אומר?

ניקוי חול הוא שיטה בה ניתן לנקות משטחים וחומרים קשים ולהסיר כל לכלוך. בשיטה זו למעשה מתיזים חול בלחץ אוויר גבוה ממדחס על גבי המשטח שאותו אנחנו רוצים לנקות. על ידי ניקוי חול, החול למעשה פוגע בלכלוך בעוצמה ומוריד אותו מבלי לפגוע במשטח או במוצר שנרצה לנקות. 

כפי שציינו, ניתן לבצע ניקוי חול על גבי משטחים מחומרים שונים כמו עץ, מתכת, קרמיקה, זכוכית, אבן, שיש ועוד. אחד השימושים המרכזיים הוא על גבי מתכת. ניקוי חול על מתכת מאפשר להוריד חלודה, ציפוי מתקלף ולהכין את המתכת לקראת צביעה בתנור. 

ניקוי חול ביתי- משטחים שונים

ניקוי חול מתאים ליישום על גבי מגוון משטחים שונים. ריכזנו לכם את האפשרויות המרכזיות לניקוי חול- 

  • מתכת- ניקוי חול על מתכת הוא אחת האפשרויות הנפוצות ביותר. ניקוי חול על מתכת מאפשר לנקות חלודה, קורוזיה, להוריד ציפויים מתקלפים ולהכין את המתכת לקראת צביעה בתנור. המתכת צוברת חלודה ולכלוך בקלות. לכן לפני שצובעים את המתכת באופן יסודי חשוב מאוד לנקות אותה על מנת שהצבע יישמר לאורך זמן והבלאי יהיה איטי יותר. גם בניקוי מתכת חשוב לוודא שאין שום חומר אחר על גבי המשטח שאינו עשוי מתכת. ניקוי חול על מתכת מאפשר לנקות רכבים, צינורות, מעקות וכדומה.
  • אבן- ניקוי חול מאפשר לנקות משטחי אבן בהם אבן טבעית שאיבדה מהזוהר שלה. ניקוי חול על משטח אבן מוריד מהאבן המקורית שכבה זעירה וכך ניתן לחדש ולשקם אותה בלי לפגוע בה. לאחר הניקוי מיישמים על האבן ציפויים ייחודיים שעוזרים לשמור עליה לתקופה ארוכה ושומרים עליה מפני חדירה של לכלוכים או כתמים. ניקוי חול על משטחי אבן מאפשר לנקות ציורי גרפיטי, כבישים, מדרכות, חניות וכדומה. כמו כן על ידי כך ניתן לנקות חזיתות בניינים או כניסות לבתים. 
  • עץ- ניקוי חול על עץ מתבצע בדרך כלל על עץ מלא מאחר שהוא מסוגל לעמוד בעוצמה של המכשיר איתו מתבצע הניקוי. ניקוי זה נעשה בדרך כלל כהכנה לצביעה. לאחר הניקוי יהיה ניתן לצבוע את העץ על ידי הצבע המתאים לו. בדרך כלל הבחירה בעץ תהיה להחיות את הצבע הטבעי. לפני הניקוי חשוב מאוד לבדוק האם מצורפים חלקים נוספים לעץ כמו פלסטיק, גומיות וכדומה שלא יוכלו  לעמוד בתהליך הניקוי. 
  • קרמיקה- ניקוי חול על קרמיקה מתבצע על מנת לנקות ולעצב משטחי קרמיקה. יש לבצע את התהליך בשלבים שונים על ידי התזת חול בעוצמה גבוהה על המשטח. יש לוודא כי אין חפצים או כל דבר נוסף על המשטח אשר עשוי להיפגע עקב החום הנוצר סביב ההתזה. ניקוי חול על קרמיקה מתבצע לשתי מטרות- ניקוי וחספוס השטח למניעת החלקה. 

קראו עוד: לאיזה מטרות משתמשים בניקוי בהתזת חול?

ניקוי חול ביתי- איך מבצעים?

ניקוי חול מתבצע על ידי התזה של גרגירי חול בעוצמה גבוהה. המטרה של ניקוי חול היא להסיר כל לכלוך על גבי המשטח שאנחנו רוצים לנקות ולכן הניקוי יתבצע בעוצמה חזקה יחסית. 

על מנת לבצע ניקוי חול יש להתאים בין העוצמה של לחץ האוויר לבין גודל של גרגירי החול. חשוב מאוד להתאים את שני הפרמטרים האלה לכל משטח שאתם בוחרים לנקות. כלומר, במידה שתבחרו לנקות עץ העוצמה וגודל גרגירי החול יהיו שונים מאשר ניקוי של משטח אבן. לכן חשוב לקחת זאת בחשבון. 

לאחר שבעל המקצוע התאים בין כל הפרמטרים הרלוונטיים לניקוי המשטח ולא שהוסר כל הלכלוך על גבי המשטח סיימנו את התהליך. פעמים רבות לאחר הניקוי יהיה ניתן לצבוע את המשטח, במיוחד במשטחי עץ ומתכת. 

ניקוי חול ביתי- בחירת חברה מתאימה

ניקוי חול מתבצע על ידי חברה מתאימה. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שמבצעת ניקוי חול ומשתמשת בחומרים שמאושרים על ידי משרד הסביבה. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שתבצע את הניקוי בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר. 

על מנת לבחור חברה מקצועית התייחסו לפרמטרים שונים כמו הניסיון של החברה, האם יש לה המלצות, עבודות קודמות, זמינות, אנשי מקצוע שמעסיקה החברה ואף מחיר. 

 

ניקוי חול ביתי- מחיר

אחת השאלות הנפוצות בנוגע לניקוי חול היא מה המחיר של התהליך. ובכן, קשה לענות באופן חד משמעי מה המחיר של ניקוי חול מאחר שהמחיר תלוי בגורמים שונים כמו המשטח שיש לנקות, מורכבות העבודה, היקף העבודה, גודל המשטח ועוד. בממוצע המחיר ינוע בין 400 ל-600 שקלים לשעה של עבודה. שימו לב שאם יש לכם מספר משטחים שאתם רוצים לנקות מומלץ לאחד ביניהם שכן לעתים יש הנחות על יותר משטחים ומומלץ לנצל את ההזדמנות הזו. מחיר רלוונטי יינתן רק לאחר פניה לחברה וקבלת הצעת מחיר בהתאם לגורמים השונים. 

אלכס בלוסקי
אלכס בלוסקי

יש לי חברה שמתעסקת בתחום ניקוי חול, גם באמצעות לחץ מים חזק. נחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

להצעות מחיר ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

053-3561589